KREATYWNOŚĆ I KONCENTRACJA

Wyjątkowy warsztat dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Na warsztaty składają się dwa spotkania 11 i 18 września godz. 10.00-12.00.

Podczas spotkania dzieci będą miały okazję uczestniczyć w zajęciach wspomagających ich koncentrację i kreatywność. Warsztat podzielony jest na dwa obszary. Jeden dotyczy TRENINGU MENTALNEGO a drugi MYŚLENIA WIZUALNEGO.

Dlaczego warto wybrać te warsztaty?

W związku z ogromnym przebodźcowaniem i pędem życia w dzisiejszym świecie dzieci mają ogromny problem z koncentracją. Warto aby nauczyły się jak skupić się na sobie, zrelaksować i w konsekwencji działać efektywnie.

TRENING KONCENTRACJI kształci i wzmacnia w dziecku:

- umiejętność koncentracji uwagi na wykonywanej czynności

- uważność i zdolność skupienia się

- spostrzegawczość

- radzenie sobie ze stresem

- umiejętność wyciszenia się i relaksu

Zajęcia oparte są na narzędziach Treningu Mentalnego, Mindfulness oraz grach i zabawach.

TRENING MENTALNY – Co to jest?

Trening mentalny jest nową formą pracy nad rozwijaniem własnego potencjału. Opiera się on na sprawdzonych metodach oddziaływania na ludzki umysł poprzez modelowanie myśli, emocji, przekonań i zachowań. Jest to trening oparty na wiedzy pochodzącej z wielu dziedzin, między innymi z psychologii sportu, psychologii pozytywnej, coachingu, neuronauki, kognitywistyki, kinezjologii oraz fizyki kwantowej.

Podobnie jak trening fizyczny ma przygotować nasze ciało do określonych rezultatów, tak i trening mentalny ma za zadanie wzmacniać siłę umysłu.

Trening mentalny do niedawna był wykorzystywany głównie w sporcie, obecnie znajduje zastosowanie we wszystkich obszarach życia, zarówno tych zawodowych jak i prywatnych.

Czym jest MYŚLENIE WIZUALNE?

Myślenie wizualne to umiejętność przedstawiania myśli w formie rysunku. I wbrew pozorom rysowanie jest dla wszystkich. Każdy może rysować. Rysowanie jest umiejętnością, której można się nauczyć. Rysunki w myśleniu wizualnym powinny być proste, tak a by przekazać to, co chcesz.

Dzięki MYŚLENIU WIZUALNEMU:

-pobudzamy swoją kreatywność

- usprawniamy koncentrację

- łatwiej zapamiętujemy i lepiej się uczymy

- czujemy się zrelaksowani i spokojni

Osoby prowadzące warsztat

Część dotycząca KONCENTRACJI: Karolina Jóźwiak-Rosińska

Trener mentalny, trener kompetencji miękkich oraz wykładowca.

Zajmuje się pracą z emocjami, przekonaniami, pokonywaniem wewnętrznych barier oraz odkrywaniem wewnętrznego potencjału. Pomoże w samodoskonaleniu siebie – w Twoim własnym tempie i na Twoich zasadach!

Część dotycząca KREATYWNOŚCI: Krystyna Jakubowicz

Pracuje jako nauczycielka języka angielskiego w szkole średniej, prowadzi szkołę języków obcych. Pasjonatka myślenia wizualnego i potencjału jaki w nim tkwi. Próbuje obudzić w sobie uśpionego artystę: maluje, rysuje, fotografuje. Prowadzi konta na Facebook’u i Instagramie, gdzie pokazuje swoje prace (@bitsandpieces.jakubowicz)

DLA KOGO: dzieci w wieku 7-10 lat

GDZIE: UNILINGUA Szkoła Języków Obcych ul. Topazowa 20a/u1, Konin