WYRÓŻNIENIE NATIONAL GEOGRAPHIC LEARNING

Jakiś czas temu przez National Geographic Learning został ogłoszony projekt "Learning Moments".

Zadanie polegało na przesłaniu zdjęcia w jednej z trzech kategorii: ludzie, miejsca, przyroda.

Zdecydowałam się na kategorię Ludzie i w ramach tej kategorii na zdjęcie mojego najmłodszego syna.

Kiedy już zapominałam o całej sprawie, dostałam maila, że moje zdjęcie znalazło się wśród wyselekcjonowanych zdjęć a wyboru dokonywał fotograf pracujący dla National Geographic - Ruben Salgado.

Jest mi niezmiernie miło, że to właśnie moje zdjęcie znalazło się wśród zdjęć zauważonych.

Wszystkie wyselekcjonowane zdjęcia można zobaczyć tutaj: https://eltngl.com/assets/html/learningmoments/

Co sprawia, że to zdjęcie jest chwilą, która uczy? Jak można wykorzystać to zdjęcie na zajęciach języka angielskiego?

Zdjęcie pokazuje jak dzieci się uczą i doświadczają życia. Można wykorzystać to zdjęcie do rozmowy o zainteresowaniach lub kim uczniowie chcieli być kiedy byli dziećmi. Jest to też doskonały pretekst do rozmowy o tym czy dzieci potrzebują zabawek czy nie.

Pozdrawiam serdecznie,

Krystyna Jakubowicz