NG Certified Educator

NG Certified Educator

Wreszcie możemy pochwalić się uzyskaniem certyfikatu od National Geographic. Dołączyliśmy do społeczności nauczycieli, którzy chcą wprowadzać nową jakość na swoich lekcjach i pokazywać uczniom świat niezależnie od tego jakiego przedmiotu uczą.

Kurs National Geographic Educator Certification to kurs dla nauczycieli wszystkich przedmiotów mający na celu pokazywanie uczniom świata w sposób innowacyjny i interdyscyplinarny.

W związku z epidemią koronawirusa nie miałam możliwości przeprowadzenia tradycyjnej lekcji z uczniami w klasie. Dlatego też poprosiłam dwoje nastolatków o pomoc w lekcji. Lekcję przeprowadziłam online. Tematem przewodnim było jedzenie. Część pierwsza dotyczyła jedzenia lokalnego, część druga skupiała się na marnowaniu jedzenia. I właśnie ta druga część stała się podstawą krótkiego filmu wieńczącego kurs.

Wszystkie zadania użyte podczas lekcji musiały być przemyślane i wpisywać się w tzw. National Geographic Learning Framework a także obejmować różne perspektywy (np. ekonomiczną, geograficzną, kulturową…) lub skale (lokalną, globalną, regionalną).

Dzięki uczestnictwu w tym kursie miałam również możliwość kontaktu z nauczycielami z całego świata, mogłam „podglądać” ich pracę oraz inspirować się ich działaniem. Z pewnością udział w tym kursie jest niezapomnianym przeżyciem i inspiracją.

Krystyna Jakubowicz, National Geographic Certified Educator

Utworzony 2020-07-02 Główna 188
Poprzedni
Następny

Menu